Parafia - Duszpasterstwo - Rada Duszpasterska
Regulamin Cmentarza
Grafik sprzątania kościoła
Harmonogram wizyty kolędowej w 2018 roku.
Harmonogram rozwożenia opłatków - 2017r.

Grafik wykonywania ołtarzyków na Boże Ciało.
Sprawozdanie ze spotkania z 16 listopada 2008r.
Sprawozdanie z Rady Duszpasterskiej, która zebrała się w niedzielę 18 maja 2008r.
Spotkanie opłatkowe
Parafialnej Rady Ekonomicznej, Duszpasterskiej i Parafialnego Koła Caritas.

Sprawozdanie ze spotkania Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Caritas, które odbyło się w niedzielę 16 listopada 2008r.

Sprawozdanie i wnioski duszpasterskie ze spotkania z Radami działającymi przy naszej Parafii przedstawię za w następną niedzielę po zakończeniu roznoszenia opłatków. Ze spraw ekonomicznych podtrzymano funkcjonowanie składek i ofiar na cele parafialne. Składka na ogrzewanie kościoła zbierana przy okazji roznoszenia opłatków tak jak w latach ubiegłych tzn. 20 – 30 zł. od rodziny; składka na „kościół” – 10 zł. miesięcznie od rodziny, a jeśli ktoś w jednorazowej formie np. przy kolędzie to wychodzi 120 zł. od rodziny. Inne składki i opłaty (była dyskusja na temat opłat związanych z cmentarzem, pomnikami) na razie zostają takie same, ale jest otwarta droga do ich zmian po głębokim zastanowieniu i akceptacji większości parafian. Np. nie było nawet reprezentacji niektórych wiosek. Ja ze swej strony już dawno mówiłem, że sprawy finansowe parafii chętnie oddam parafianom. Wiem, że się kształciłem na księdza, a nie na menadżera finansowego. Przy tej okazji dziękuję bardzo wszystkim, którzy wspomagają parafię i dom rekolekcyjny duchowo i materialnie.

Uzgodniono organizację obchodów uroczystości Bożego Ciała, ustalono grafik wykonywania ołtarzyków na ten i następne lata, podjęto dyskusje na temat sypania kwiatów podczas procesji przez małe dziewczynki, jako możliwość włączania dziewczynki od samych początków do udzielania się w kościele; temat śpiewania w kościele, aby ksiądz zaczynał, a inni maja korzystać ze śpiewników – oczywiście że trzeba nosić okulary do czytania; szukamy ludzi do prowadzenia śpiewu w kościele, którzy by wiedzieli jak i co w tej parafii się śpiewa; dyskutowano nad zmianą godz. Mszy świętej w dni powszednie – stanęło na tym, żeby na razie nie zmieniać bo i tak kto ma przyjść, to i tak  przyjdzie; dyskutowano na temat wykonywania Godzinek i Różańca przed Mszą św. i ich punktualności odprawiania, na razie nie ma ochotników i pomysłu aby to prowadził ktoś inny, sugerowano, aby ministrantom bardziej stanowczo polecać wykonywanie różnych funkcji łącznie ze śpiewaniem Godzinek; święcenia pól według indywidualnych uzgodnień z poszczególnymi miejscowościami; aby robić rocznice I komunii i sakramentu bierzmowania; były podzielone głosy czy nabożeństwa majowe, czerwcowe maja być po czy przed Mszą świętą o godz. 1200; padł głos, aby w Wielkim Poście przed Mszą o godz. 800 były również Gorzkie Żale; w sprawie uaktywniania duszpasterstwa różańcowego, duszpasterstwa biblijnego, duszpasterstwa młodzieżowego nie było dyskusji i propozycji, oprócz tego aby więcej robić spotkań dla młodzieży przy ognisku i w domu parafialnym.