Parafia - Duszpasterstwo - Rada Ekonomiczna
Sprawozdanie ze spotkania z 16 listopada 2008r.
Spotkanie opłatkowe
Parafialnej Rady Ekonomicznej, Duszpasterskiej i Parafialnego Koła Caritas.

Na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej I Ekonomicznej w dniu 28 lutego 2016r.

1) Przyjęto jednomyślnie Regulamin Cmentarza.
2) podtrzymano dotychczasową stawkę opłat za "pokładne" i za postawienie pomnika;
3) ustalono, że podczas rozprowadzania opłatków, oprócz zbiórki na ogrzewanie kościoła będzie zbierana ofiara 10zł od rodziny na pokrycie kosztów związanych ze sprzątaniem cmentarza (rodziny ze Żwikiel, które wypełniły swój dyżur sprzątania cmentarza, z tych ofiar na sprzątanie cmentarza są zwolnione na okres 5 lat);
4) taca z 1 listopada będzie również przeznaczona n
a pokrycie kosztów związanych ze sprzątaniem cmentarza;
5)
od 15 maja 2016 r. sprzątaniem cmentarza zajmie się  osoba delegowana przez Ks. Proboszcza.

Sprawozdanie ze spotkania Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Caritas, które odbyło się w niedzielę 16 listopada 2008r.

Sprawozdanie i wnioski duszpasterskie ze spotkania z Radami działającymi przy naszej Parafii przedstawię za w następną niedzielę po zakończeniu roznoszenia opłatków. Ze spraw ekonomicznych podtrzymano funkcjonowanie składek i ofiar na cele parafialne. Składka na ogrzewanie kościoła zbierana przy okazji roznoszenia opłatków tak jak w latach ubiegłych tzn. 20 – 30 zł. od rodziny; składka na „kościół” – 10 zł. miesięcznie od rodziny, a jeśli ktoś w jednorazowej formie np. przy kolędzie to wychodzi 120 zł. od rodziny. Inne składki i opłaty (była dyskusja na temat opłat związanych z cmentarzem, pomnikami) na razie zostają takie same, ale jest otwarta droga do ich zmian po głębokim zastanowieniu i akceptacji większości parafian. Np. nie było nawet reprezentacji niektórych wiosek. Ja ze swej strony już dawno mówiłem, że sprawy finansowe parafii chętnie oddam parafianom. Wiem, że się kształciłem na księdza, a nie na menadżera finansowego. Przy tej okazji dziękuję bardzo wszystkim, którzy wspomagają parafię i dom rekolekcyjny duchowo i materialnie.