Ogłoszenia Aktualne

9 sierpnia 2020r. – XIX Niedziela Zwykła

1) Wszystkich naszych gości oraz przebywających na wakacjach, urlopach, ogarniajmy modlitwą i życzymy dobrego wypoczynku i doświadczenia Bożej opieki i błogosławieństwa, a tym którzy ciężko pracują w tym upale o czas umocnienia sił ochłody w pracy i deszczu aby ten upał nie wysuszył wszystkiego.

2) W miesiącu sierpniu, za księżmi biskupami zachęcam do powstrzymania się spożywania alkoholu, aby uczynić go miesiącem trzeźwości narodu w intencji tych, którzy go nadużywają.

3) We wtorek 11 sierpnia wspomnienie św.  Klary i św. Filomeny. Msza św. i nabożeństwo do św. Filomeny przy relikwiach wieczorem o godz. 1700. Święta Filomena ma wielką moc u Boga, jest patronką: Kół Żywego Różańca, szczęśliwych narodzin dzieci, narzeczonych, matek i dzieci, osób zdających egzaminy, ludzi biznesu i w potrzebach finansowych, zakonników, misji i nawróceń, spokojnej i szczęśliwej śmierci.  Jej dziewictwo i gotowość objęcia bohaterskiego męczeństwa (w wieku 13 lat) uczyniły ją tak miłą Bogu, że nigdy nie odmówi jej niczego, o co Go poprosi. Św. Jan Maria Vianney, który był Jej wielkim czcicielem tak mówił o Świętej: ”Zwróćcie się do świętej Filomeny. Ilekroć prosiłem o co Boga, przez jej przyczynę, zawsze byłem wysłuchany.”

4) W tym roku 13 sierpnia przypada już 10 rocznica śmierci śp. Ks. Kan Jan Macka. Msza św. za śp. Ks. kan. Jana Macka zostanie odprawiona 16 sierpnia w niedzielę o godz. 800. Dla przypomnienia i do wiadomości dla najmłodszych: śp. Ks. kan. Jan Jerzy Macek zmarł dnia 13 sierpnia 2010r. w godzinach porannych, w swoim mieszkaniu na plebanii w Smolanach, w wieku 76 lat  i w 53 roku kapłaństwa.  W poniedziałek 16 sierpnia 2010r. o godz. 1100 została odprawiona MSZA ŚW. POGRZEBOWA pod przewodnictwem Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, po której złożono ciało kapłana na miejscowym cmentarzu grzebalnych przy innych kapłanach tam pochowanych.

5) W najbliższy czwartek 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 1700 odbędzie się procesja różańcowa na pamiątkę i ku czci MB Fatimskiej.

6) W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (MB Zielnej). Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy świętej. Msze święte o godzinie 800, 1000 w jęz. lit. i jęz. pol. o godz. 1700. O godzinie 1200 Mszy św. nie będzie gdyż jedziemy na doroczny odpust do Puńska.

7) Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Fundusz Kapłański Diecezji Ełckiej.

8) Dzisiaj w naszej Parafii po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki na leczenie Hani. Zwrócono się  do mnie z prośbą pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki pieniążków po Mszach Świętej na leczenie Hani Poczobut.  Już takie zbiórki przeprowadzono w kilku parafiach na terenie Suwałki i pobliskich miejscowościach. Ludzie okazują ogromne serce i pomoc. Hania choruje na  SMA typu 1 – rdzeniowy zanik mięśni. Ma najgorszą postać – niemowlęcą... Wada genetyczna sprawia, że zanikają mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie się, później te, które odpowiadają za oddychanie, przełykanie, pracę serca. Dla Hani jest jednak nadzieja! W Stanach Zjednoczonych pojawiła się innowacyjna metoda leczenia dzieci z SMA 1. Podczas terapii genowej zostanie zmieniony podany sztuczny gen, który zwiększy ilość produkowanego białka niezbędnego do prawidłowej pracy mięśni. Leczenie kosztuje jednak niewyobrażalną sumę pieniędzy – pod 9 mln złotych. Niestety, oprócz pieniędzy, naszym przeciwnikiem jest jeszcze czas – terapię można przeprowadzić jedynie do 2. roku życia. Oficjalną stroną zbiórki dla Hani jest www.siepomaga.pl/hania. Tam też są szczegółowe informacje o chorobie i stanie zdrowia dziecka.

9) Składamy podziękowania za ofiary złożone na naszą parafię i kościół, dziękuję za ofiary pieniężne na kwiaty i same kwiaty ofiarowane do kościoła, dlatego mamy tak pięknie przy ołtarzu zawsze piękne, żywe, świeże kwiaty.

10) Wypominki za zmarłych.

11) Dzisiaj o godz. 1700spotkanie formacyjno integracyjne młodzieży, która jest przed i po bierzmowaniu.

12) Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku

Wskazania Biskupa Ełckiego odnośnie przeżywania nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Paschalnych

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Komunikat Ełckiej Kurii Diecezjalnej (z 24 marca 2020r.)

KOMUNIKAT - Dyspensa Biskupa Ełckiego od obowiązku Mszy św. niedzielnej.

DEKRET BISKUPA EŁCKIEGO PO WPROWADZENIU STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia Archiwalne:

01 stycznia 2017r. - 31 grudnia 2017r.
03 stycznia 2016r. - 26 grudnia 2016r.
04 stycznia 2015 r. - 27 grudnia 2015 r.
05 stycznia 2014 r. - 28 grudnia 2014 r.
06 stycznia 2013 r. - 29 grudnia 2013 r.
01 stycznia 2012 r. - 30 grudnia 2012 r.

02 stycznia 2011 r. - 25 grudnia 2011 r.
29 listopada 2009 r. - 26 grudnia 2010 r.
22 listopada 2009 r. - 30 listopada 2008 r.
23 listopada 2008 r.  - 7 października 2007 r.