Ogłoszenia Aktualne

8 września 2019 r. – XXIII Niedziela Zwykła

1) Dzisiaj w niedzielę o godz. 1110 w Domu Parafialnym spotkanie dzieci z klas III, które w następnym roku będą chciały przystąpić do I spowiedzi i I Komunii świętej i ich rodziców.  Zapisuję też dzieci z klas II do dwuletniej formacji przygotowującej do I Komunii św. Za tydzień w niedzielę również o godz. 1100 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców (najmłodsze roczniki to promowani do VII klasy i starsi którzy jeszcze nie otrzymali tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej).

2) We wtorek wyjątkowo Msza św. przeniesiona na godz. 800 rano. (wieczorem Mszy świętej nie będzie). We czwartek 12 września Najświętszego Imienia Maryi. W piątek 13 września po Mszy św. o godz. 1700 poprzez procesję różańcową - fatimską wypraszamy potrzebne łaski dla świata i naszych rodzin, łaski pokoju, nawrócenia, świętości życia. Jest to nasza odpowiedź na ciągle aktualną prośbę Matki Bożej o modlitwę różańcową.

3) W sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”. Inicjatywa ma dwa wymiary: osobisty i narodowy. - Zapraszamy wszystkich, którzy w życiu źle się mają, którym jest ciężko, czują się obciążeni, zmęczeni życiem, których małżeństwa się rozpadają, którym ciężko jest być rodzicem, którym praca wymyka się z rąk, którzy żyją w smutku, w lęku, chorobie. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się słabi, potrzebują pomocy, bo do tych, którzy się źle mają pierwszy przychodził Chrystus. Ta inicjatywa może być okazją, by u stóp krzyża zaczerpnąć siłę do życia "na nowo” i odzyskać wiarę. - Drugi wymiar to wymiar społeczny, narodowy. Poprzez to wydarzenie chcemy zaprosić Opatrzność Bożą, Pana Boga, by tak jak zawsze mieszkał w naszej ojczyźnie. Zaproszenie Pana Boga oznacza „zaproszenie miłości, pokoju, budowanych głębokich mądrych relacji międzyludzkich. Program w naszym kościele w Smolanach w obecności relikwii Krzyża świętego: Różaniec godz. 1630 cz. bolesna różańca św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, Msza św. o godz. 1700, po Mszy świętej Droga Krzyżowa ze światłami (symbolizującymi światło wiary wnoszone w nasze rodziny i naszą ojczyznę) dlatego będziemy chcieli z krzyżem wyjść poza mury kościoła. Przynosimy ze sobą lampiony. Przy stacji 12 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy również, aby z racji tego święta odnowić nasze krzyże domowe i te przydrożne, i kapliczki przydrożne.

4) Za tydzień w niedzielę rozpocznie się już IX Tydzień Wychowania. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. pobłogosławię nowe tornistry, przybory szkolne i inne akcesoria szkolne (można powiedzieć taki „mały warsztat wielkiej pracy ucznia”.

5) We wrześniu chcielibyśmy odnowić skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Rozeznawajmy, szukajmy swoich godnych kandydatów. Do 22 września włącznie proszę o zgłaszanie swoich kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Najlepiej, żeby każda miejscowość miała swoich przedstawicieli cieszącym się żywą wiarą, autorytetem i szacunkiem od współmieszkańców, roztropnością i mądrością życiową. Parafialne Rady mają pomagać Proboszczowi w trosce o Parafię. W dobrej współpracy możemy osiągnąć więcej niż w pojedynkę.

Ogłoszenia Archiwalne:

01 stycznia 2017r. - 31 grudnia 2017r.
03 stycznia 2016r. - 26 grudnia 2016r.
04 stycznia 2015 r. - 27 grudnia 2015 r.
05 stycznia 2014 r. - 28 grudnia 2014 r.
06 stycznia 2013 r. - 29 grudnia 2013 r.
01 stycznia 2012 r. - 30 grudnia 2012 r.

02 stycznia 2011 r. - 25 grudnia 2011 r.
29 listopada 2009 r. - 26 grudnia 2010 r.
22 listopada 2009 r. - 30 listopada 2008 r.
23 listopada 2008 r.  - 7 października 2007 r.