Ogłoszenia Aktualne

18 października 2020r. – XXIX Niedziela Zwykła
wizytacja kanoniczna Ks. Bp Jerzego Mazura i bierzmowanie

„Oto dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się Nim”. Nasza wspólnota parafialna dziś przeżywa radość z obecności pośród nas naszego Pasterza Ks. Biskupa Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego. Niech ten czas spotkań wiernych z Ks. Biskupem umocni jedność z Kościołem, i wierność Chrystusowi i ewangelii. Przez posługę Ks. Biskupa niech Bóg obdarzy błogosławieństwem Bożym i umocnieniem w darach Ducha świętego. Dziękujemy Ks. Biskupowi za tą posługę w tym szczególnie trudnym i wyjątkowym czasie, i życzymy zdrowia i i Bożego prowadzenia w posłudze Biskupiej. Po tej Mszy św. Dziękuję Ks. Dziekanowi Zbigniewowi, Ks. Kan. Czesławowi Bagan, o. Jarosławowi, Ks. Markowi i innym kapłanom, dziękuję katechetom i rodzicom i s. Marii i wszystkim aktywnie włączającym się w dzisiejsze uroczystości.

1) Od naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. + Józef Stanisław Tarlecki ze Smolan. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ... .

2) Dzisiaj liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii św. - odwołane.

3) Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Za tydzień taca na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

4) Jutro 19 października XXX rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. We czwartek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

5) Możemy składać na karteczkach intencje modlitewne za zmarłych do modlitwy nowennowej od 1 listopada do 9 listopada br., gdzie będzie odprawiana Msza św. i różaniec w intencji tych zmarłych. Drugi sposób modlitwy to wypominki za zmarłych na cały rok czytane w drugie niedziele miesiąca w pod koniec Mszy św. (karteczki przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii).

6) Jeszcze jest kilka Kalendarzy Miłosierdzia Caritas (cena 15 zł), który jest cegiełką na rozbudowę Centrum Senioralnego – „Misericordia”.

7) W miesiącu październiku nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 1630 tj. pół godziny przed Mszą św. W niedziele przed Mszą św. w jęz. litewskim ok. godz. 920 i w jęz. polskim systemem zmiennym dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 1200, a w następną niedzielę po Mszy o godz. 800.  Do nabożeństw w kościele oraz do modlitwy różańcowej w rodzinach serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

8) Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanych grupy litewskiej i polskiej za ufundowanie nowych mikrofonów bezprzewodowych. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i za same kwiaty ofiarowane do ołtarza, dziękuję za ofiarowane drewno na ogrzewanie kościoła.

Wskazania Biskupa Ełckiego odnośnie przeżywania nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Paschalnych

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Komunikat Ełckiej Kurii Diecezjalnej (z 24 marca 2020r.)

KOMUNIKAT - Dyspensa Biskupa Ełckiego od obowiązku Mszy św. niedzielnej.

DEKRET BISKUPA EŁCKIEGO PO WPROWADZENIU STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia Archiwalne:

01 stycznia 2017r. - 31 grudnia 2017r.
03 stycznia 2016r. - 26 grudnia 2016r.
04 stycznia 2015 r. - 27 grudnia 2015 r.
05 stycznia 2014 r. - 28 grudnia 2014 r.
06 stycznia 2013 r. - 29 grudnia 2013 r.
01 stycznia 2012 r. - 30 grudnia 2012 r.

02 stycznia 2011 r. - 25 grudnia 2011 r.
29 listopada 2009 r. - 26 grudnia 2010 r.
22 listopada 2009 r. - 30 listopada 2008 r.
23 listopada 2008 r.  - 7 października 2007 r.